2023 Vizyonu
Atatürk
    Duyurular

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor projesi, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle tamamlandı. 

Düzenlenen online tören, 81 ilin Milli Eğitim Müdürlüklerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Projenin yarışma bölümünde Türkiye çapında her ilde müzik ve resim alanlarında birinci olan 162 öğrenciye dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü olan 324 öğrenciye tablet armağan edildi.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında Meslek Lisesi öğrencilerini sanatla buluşturmak için 01 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında gönüllü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin mentor olarak katılımıyla çevrimiçi bir kurs gerçekleştirildi. Her ilin Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, akranları olan Meslek Lisesi öğrencilerine haftada iki gün müzik ya da resim alanında bilgi ve birikimlerini aktardılar. Güzel Sanatlar Lisesinin öğretmenlerinin de gözlemci olarak katıldığı etkinlik sonunda, Meslek Lisesi öğrencileri öğrendikleri bilgiler ışığında birer resim yaparak ya da sevdikleri bir eseri seslendirerek yaşadıkları il bazında yarıştılar. İllerde oluşturulan jüriler, her ilin resim ve müzik alanındaki ilk üç öğrencisini seçtiler.